• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Teröristler Tarafından Fransa Türk Konsolosluğuna Saldırı

Terör örgütü olan PKK tarafından Fransa Türk konsolosluğuna saldırı düzenlendi. Grup daha sonra dağılarak kaçtı.
08 Şubat 2016 Pazartesi 14:55

Teröristler Tarafından Fransa Türk Konsolosluğuna Saldırı

Terör grupları tarafından devam eden saldırılan yurt dışında da sürmektedir. PKK temsil eden renlerden oluşan bez parçalar ile ile Fransa Türk konsolosluğunda gelen terörist grubunu taşlı saldırıda bulunmaktadır. Konsolosluğa tırmanan kişiler PKK'yı temsil eden renkleri binaya asarak sloganlar attı.

Başkonsolosluk önüne gelen yaklaşık 60 kişilik PKK'lı grup başkonsolosluk önünde slogan atarak eylem yaptı. Yetkililer, eylemin taşkınlığa dönüşmesi üzerine, bölgede bulunan polis kuvvetinin takviye edilmesini istedi.

Bu sırada, başkonsolosluk binasının balkonuna tırmanan bir PKK'lı, buraya terör örgütünü simgeleyen renklerin bulunduğu bir bez ve terör örgütü elebaşının posterini astı.

Grup bir müddet slogan atmaya devam ettikten sonra polis zoruyla dağıtıldı.Olay esnasında başkonsolosluk binasına zarar gelmediği öğrenildi.

Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği yetkililerinden edinilen bilgiye göre de Fransa makamlarından olayın faillerinin bir an önce yakalanması istendi ve bu konuda ilgili bütün düzeylerde girişimde bulunuldu.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular