• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Teröristin Cenazesine Polis Tarafından Baskın Yapıldı

Doğuda süren operasyonlar sonucunda ölen terörist için hazırlana mevlit sırasında polis tarafından baskın gerçekleştirildi.
20 Nisan 2016 Çarşamba 22:57

Teröristin Cenazesine Polis Tarafından Baskın Yapıldı

Yapılan baskında sonucunda PKK adına slogan atma ve propaganda yapma suçlaması ile muhabirlerinde arasında da bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Şırnak'ın İdil ilçesinde güvenlik güçleri tarafından öldürülen PKK'lı terörist için İdil Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen mevlid programını polis bastı. 6 kişi gözaltına alındı.

İdil İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı esnasında güvenlik güçlerinin düzenledikleri operasyonda öldürülen PKK'lı için belediye ait kültür merkezinde bugün düzenlenen mevlit programı polis tarafından basıldı.

Mevlit programına katılan İdil Belediyesi Eş Başkanları Muhdi Aslan ile Nevin Oyman polis ekipleri tarafından bilgilerine başvurulmak üzere emniyete götürülürken, aralarında Dicle Haber Ajansı'nın (DİHA) 2 muhabiri ile Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kasım Yiğit'in de aralarında bulunduğu 6 kişi mevlitte 'örgüt propagandası yaptıkları' iddiasıyla gözaltına alındı.


YORUMLAR

300 karakter kaldı