• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Tatbikat Nedeniyle Rusya Karadeniz de Alarm'a Geçti

Rusya Karadeniz de üst derece alarma geçti. Tatbikat Nedeniyle Rusya Karadeniz de Alarm'a Geçti. Yapılan açıklama ve diğer yer alan detaylar şu şekilde olmaktadır.
08 Şubat 2016 Pazartesi 14:58

Tatbikat Nedeniyle Rusya Karadeniz de Alarm'a Geçti

Rusya ani aldığı karar ile Karadeniz bölgesinde oldukça geniş çaplı bir çıkarma yapmaktadır. Birçok birlikte tatbikat için geniş hazırlıklar yaparken konu ile alakalı olarak direk olarak savunma bakanı tarafından açıklama yapılmış bulunmaktadır.

Karadeniz ve Hazar donanmalarının da katılacağı alarm tatbikatında, paraşütçü birlikleri 'çıkarma' provası gerçekleştirecek.

Rusya'nın Rostov şehri merkezli Güney Ordu Birlikleri'ne verilen ani alarm emriyle ilgili İnterfaks ajansına açıklama yapan Savunma Bakanı Şoygu, 'Başkomutanımız Devlet Başkanı Vladimir Putin'in emri doğrultusunda Pazartesi sabahı Rusya Güney Askeri Bölgesi'nde paraşütçü indirme birlikleriyle askeri ulaştırma birimleri yüksek alarm konumuna geçirilmiştir. İlan edilen alarm çerçevesinde çıkarma tatbikatları yapılacaktır. Tatbikata Rusya'nın Karadeniz ve Hazar donanmalarına ait gemiler de katılacaktır' dedi.

Rusya'nın güneydeki birliklerini alarm konumuna geçirmiş olmasıyla ilgili Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoliy Antonov tarafından Moskova'daki yabancı ülke askeri ataşelerine bilgi vereceği de açıklamada kaydedildi.


YORUMLAR

300 karakter kaldı