• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Merkel ve Davutoğlu Basın Toplantısında Sözlü Saldırı

Ülkemizin ve Almanya'nın lider ismi tarafından ortak olarak düzenlenen toplantıda şaşırtan olay.
08 Şubat 2016 Pazartesi 23:58

Merkel ve Davutoğlu Basın Toplantısında Sözlü Saldırı

Bugün Türkiye'ye gelen Merkel ile birlikte gezinti yapan Davutoğlu bu sırada bir sohbet de gerçekleştirdi. Yapılan sohbetler sonrasında ise düzenlenen basın toplantısında bir muhabirin yönelttiği sorular başbakan Davutoğlu tarafından gayet sakin bir şekilde cevap vermesine neden oldu ve muhabir ile arasında şu diyalog geçti.

Angela Merkel ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun düzenlediği basın toplantısında, PKK yanlısı gazeteci Alman Başbakan'a açık açık Türkiye'yi şikayet etmeye kalktı.

Gazeteci, Türkiye'nin Gezi dönemi 'kendi halkına şiddet uyguladığını' ve bu yüzden Merkel'in AK Parti hükümetini eleştirdiğini hatırlatarak sözlerine ekledi.

Aynı gazeteci daha sonra Cizre, Silopi ve Sur'da sivillerin devlet tarafından katledildiği iddialarını gündeme taşıdı ve son olarak da basın özgürlüğünde Türkiye'nin 195. sırada olduğunu hatırlattı.

Başbakan Davutoğlu gazeteci Die Welt muhabiri Deniz Yücel'e öncelikle 'soru sormak yerine, odadaki 3. Başbakan gibi yorumlar yaptığını' hatırlattı, sonra da ders gibi sözler söyledi.

Davutoğlu ayrıca basın özgürlüğü sıralamasında Türkiye'nin 195. sırada olduğunu söyleyen muhabire coğrafya dersi verdi: 193 ülkenin bulunduğu dünyada Türkiye nasıl oluyor da 195. sırada olabiliyor.


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular