• USD 2,8303
  • EURO 3,1042
  • ALTIN 101,8270
  • PETR 50,2300
  • BONO 9,8800

Android İşletim Sistemininde Güvenlik Seviyesi Artırılıyor

Google Android günveliği konusunda gelişmeler yapamaya başladı. Konu ile alakalı olarak işletim sisteminde hızda da artış olması beklenmektedir.
21 Nisan 2016 Perşembe 11:55

Android İşletim Sistemininde Güvenlik Seviyesi Artırılıyor

Dünya üzerinde milyonlarca cihaz tarafından kullanılan Google yapımı Android işletim sistemi ile alakalı olarak güvenlik konusunda artık ciddi anlamda bir yükselme yapılacağı duyurulmuş bulunmaktadır.

Android güvenliği sık sık tartışılır ve kullanıcıları tehdit eden pek çok uygulamanın ekosistemde kol gezdiği söylenir. Özellikle son dönemde artış gösteren trojanlar ve hesap hack'leme yöntemleriyle beraber, her kullanıcı gibi Android kullanıcılarının da daha dikkatli davranması gerektiği kuşkusuz. Ancak Google, yayınladığı raporda Android güvenliğinin şu an 'formunun zirvesinde' olduğunu söylüyor.

Bu yıl ikinci kez Android güvenlik raporunu yayınlayan teknoloji devi, uyguladıkları agresif güvenlik protokollerinden bahsetti. Raporda, Google'ın her gün 6 milyar uygulamayı zararlı yazılımlara karşı taradığı bilgisi yer alıyor. Buna göre her gün 400 milyonun üzerinde cihaz tehditlere karşı taranıyor. Uygulamalarını Google Play'den alan Android kullanıcıları arasında potansiyel zararlı yazılım tehdidiyle karşı karşıya olan kullanıcıların oranı ise sadece yüzde 0.15 olarak açıklanıyor. Başka bir deyişle Google Play harici kaynaklardan uygulama indirip yükleyenler, zararlılardan etkilenenlerin neredeyse tamamını oluşturuyor...


YORUMLAR

300 karakter kaldı

İlgili Konular